Haber

Antalya’da kaybolan 5 yaşındaki Alman vatandaşı Liza polis tarafından bulundu.

Antalya’nın ünlü Konyaaltı Sahili’nde tek başına ağlarken bulunan 5 yaşındaki Alman vatandaşı Liza için polis seferber oldu. Liza için önce tercüman bulundu, ardından kayıp başvuruları incelendi. Annenin yanına giden polis ekibi, görüntülü Liza’nın yanına polisi arayarak ikiliyi görüştürdü. Sakinleşen Liza, otele götürülerek annesine teslim edildi.

Antalya’nın ünlü Konyaaltı Sahili’nde dün akşam saatlerinde tek başına yürüyen ve zaman zaman koşan bir kız polisin dikkatini çekti. Motosiklet polisi bir süre çocuğu takibe aldı. Etrafında bir yetişkin olmayan ağlayan çocuğu durduran polis, ailesinin nerede olduğunu sordu. Almanca konuşan çocuğa ulaşamayan polis, çocuğa su içirdikten sonra Almanca konuşan bir kişiyi telefonla aradı. Telefondaki kişiden çocuğun ailesinin nerede olduğu, adı ve hangi otelde kaldığı öğrenilmeye çalışıldı. Adının Liza olduğu öğrenilen 5 yaşındaki çocuk, annesini kaybettiğini ve tatil için geldikleri otelin adını bilmediğini söyledi. Zaman zaman gözyaşı döken Liza’ya vatandaşlar da destek olmaya çalıştı. Polis ekibi, her zaman Liza’yı sakin tutmaya çalışarak, sahil polis karakoluna Liza’nın kayıp raporu olup olmadığını sordu. Bir kadının kayıp çocuğu için başvurduktan sonra çocuğun otele gelme ihtimalini düşünerek otele döndüğü öğrenildi. Çocuğun başvuran aileden olup olmadığını doğrulamak için bir grup otele gitmiş ve Liza’nın yanında bulunan polisi görüntülü aramıştır.

BİR ANLIK SAYGI OLARAK KENDİSİNDEN UZAK OLDU

Liza, karşısındaki kadının annesi olduğunu görünce bu kez sevinç gözyaşları döktü. Bir süre sohbet eden ikili, Liza’nın sakinleşmesinin ardından annesine teslim edilmek üzere otele götürüldü. Liza’nın alışveriş yapan annesinin bir anlık dikkat dağınıklığıyla yanından uzaklaşarak, kaybolduğu yerden yaklaşık 3 kilometre uzaklaştığı öğrenildi.

haberpayas.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu