Haber

Bakan Çavuşoğlu ortak basın toplantısında duyurdu: BAYKAR ile Portekiz arasında müzakerelerin başladığını öğrendim

Bakan Çavuşoğlu, Portekiz Dışişleri Bakanı Joao Gomes Cravinho ile ortak basın toplantısı düzenledi. Çavuşoğlu, “Portekiz ile ticaret hacmimiz 3 milyar dolara yaklaştı. Ciddi bir potansiyel var. Portekiz’de firmalarımız da ciddi yatırımlara başladı. 1.6 avroluk yatırım var. Portekizli firmaların ülkemizdeki yatırımları da ciddi anlamda arttı. 764 milyona ulaştı, bugün firmalarımızı teşvik etmeye çalışıyorlar, anlaştık.” dedim.

PORTEKİZ BAYKAR İLE GÖRÜŞÜYOR

Çavuşoğlu konuşmasına devam ederek, “Denizcilik alanında önemli olan Portekiz ile bu alanda daha geniş bir alanda çalışmak istiyoruz. BAYKAR ile Portekiz arasında müzakerelerin başladığını da öğrendim.” dedim. Baykar, SİHA’ları Portekiz’e satarsa ​​Polonya’dan sonra bu sistemleri alan ikinci Avrupa ülkesi olacak.

POLONYA 24 ADET UNICTORIES ALMAK İÇİN ANLAŞMA YAPTI

Polonya Savunma Bakanı Mariusz Blaszczak, ülkesinin 2021 yılında Türkiye’den 24 adet Bayraktar (TB2) tipi Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) satın alacağını açıkladı. Geçtiğimiz Ekim ayında 6 adet Bayraktar TB2 Polonya Silahlı Kuvvetleri tarafından teslim alındı. Sözleşmenin toplam hacmi 270 milyon dolar olarak açıklandı.

golovaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu