Haber

Batı Trakya’daki depremde hayatını kaybedenler için Kur’an-ı Kerim okundu.

Batı Trakya’da “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenler için Kuran-ı Kerim okundu ve dualar edildi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından çeşitli yardım kampanyalarının düzenlendiği Batı Trakya’da kadınlar Gümülcine’deki bir merkeze geldi.

Çok sayıda kişinin halka açık bir alana geldiği etkinlikte Gümülcine Seçilmiş Müftüsü bünyesinde görev yapan vaizlerin Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Türkiye’nin deprem nedeniyle yaşadığı hüznü bir an önce atması için dualar edildi. mümkün ve yaralıların şifa bulması için.

Gümülcine Seçilmiş Müftüsü tarafından sosyal medyada yayınlanan açıklamada, depremlerde hayatını kaybedenler için 17 Şubat’ta Gümülcine’de hatim namazı kılınacağı belirtildi.

Açıklamada, “Miraç Kandili münasebetiyle, vatanımızda meydana gelen depremde hayatını kaybeden kardeşlerimizin ruhlarını bağışlamak amacıyla hatim duası ve mevlid-i şerif programı kılınacaktır. , Hindi.” duyuru yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu