Ekonomi

Baykar’ın deprem bölgesine gönderdiği malzemelerin dağıtımına başlandı.

Kahramanmaraş’ta “Asrın Afeti” olarak nitelendirilen ve 10 ili etkileyen depremlerin ardından Baykar, gönderdiği erzağı bölgeye dağıtmaya başladı.

Baykar’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “İhtiyaç yüklü tırlarımız AFAD koordinasyonunda depremden etkilenen illerimize dağıtılıyor. Afetteki kardeşlerimize ulaşmaya çalışıyoruz.” terimler yer aldı.

Mesajdaki grafiğe göre Niğde ve Kayseri için bir tır jeneratör; 1 tır termos ve elbise, 1 tır konserve, 1 tır elbise ve powerbank, 2 tır jeneratör Adana’ya; 2 tır jeneratör, 3 tır giysi, 5 tır konserve, 2 tır uyku tulumu, 1 tır çadır ve powerbank, 1 tır battaniye; 1 tır uyku tulumu, 1 tır konserve, 4 tır giysi Hatay’a; 2 tır jeneratör, 5 tır gıda, 3 tır konserve, 1 tır uyku tulumu; Malatya’ya 1 tır battaniye, 1 tır jeneratör, 1 tır konserve; Adıyaman’a 2 tır jeneratör, 1 tır konserve; Şanlıurfa’ya 1 tır jeneratör ve 1 tır uyku tulumu sevk edildi.

Şirket ayrıca, afet bölgesindeki vatandaşlar için tedarik edilen çocuk tulumlarının da AFAD ile koordineli olarak ihtiyaç noktalarına ulaşmaya devam ettiğini duyurdu. Açıklamada, “Yaralarımızı birlikte saracağız” denildi. kelime yer aldı.

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Yüreğimizi yakan afetin ardından Baykar olarak tedarik ettiğimiz erzakları AFAD koordinasyonunda illerimize dağıtıyoruz. tek yürek yarası.” terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu