Haber

El-Ezher Kurumu, İsveç ve Danimarka ürünlerini boykot çağrısında bulundu

Mısır’daki El Ezher Kurumu, Kuran’a yönelik saldırılar nedeniyle Müslümanları İsveç ve Danimarka ürünlerini boykot etmeye çağırdı.

El Ezher Kurumu’ndan yapılan yazılı açıklamada, “El Ezher, İsveç ve Danimarka İslam’a ve Müslümanlara karşı düşmanlık ve nefret uyandırdı, ırkçı politikalara kapı araladı, teröristler Kuran’ı ve yaklaşık 2 yılı dünyada yaktı. Milyarlarca Müslümanı kışkırtmalarına imkan verecek kararlar alma konusundaki ısrarlarını en şiddetli şekilde kınıyor.” kelimeler yer aldı.

Söz konusu toplumların “ırkçı kimliklerini ortaya çıkaran, şiddet, nefret ve hoşgörüsüzlüğü yayan barbarca politikalar” benimsediğine dikkat çekilen açıklamada, “Müslüman halkları, İsveç ve Danimarka’nın ürünlerini boykot etmeye devam etmeye çağırıyoruz. Allah’ın kitabı.” terimler kullanıldı.

Açıklamada, uluslararası toplumdan “İslam’a ve Müslümanlara yönelik barbarca ırkçı kampanyaları durdurmak için caydırıcı yaptırımlar uygulaması” da istendi.

Uluslararası toplumun bu önemli hatalar karşısında sessiz kalmasının şaşkınlıkla karşılandığı vurgulanan açıklamada, bu sessizliğin söz konusu ülkeleri İslam ve Müslüman düşmanlığı konusunda cesaretlendirdiği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu