Haber

Kartal’da hemşireyi öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis

KARTAL’da aile sağlığı merkezinde çalışan hemşire Ömür Erez’i (33) 4 el ateş ederek öldüren Rahmi Uygun’a ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Cinayette Rahmi Uygun’a yardım etmekten yargılanan Yücel Özcan ve Musa Teymur, “kasten öldürmeye yardım etme” suçu dışında 15’er yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Tutuklu sanık Rahmi Uygun ile cezaevinden tutuklu sanık Yücel Özcan, Anadolu 16. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandı. Duruşmada Ömür Erez’in annesi ve ağabeyi ile tarafların avukatları da hazır bulundu.

“BABASININ BANA SALDIRACAĞINI DÜŞÜNEREK SİLAHI BIRAKTIM”

Duruşmada savunmasını yapan sanık Rahmi Uygun, “Olayda çizim söz konusu değil. Mağdur paramı alıp beni dolandırdı. Paramı vermemem için şantaj yaptı. Mağdur benim. Ben mağdurum” dedi. maktulün amcasının olay yerine haber vereceğini ve amcasının bana saldıracağını düşünerek silahı çıkardı.Plan yapmak laf işi değil.Mağdur karakola gitti.Olay haber vermek yerine amcasını aradı.Ben gittim. Ömür Erez ile görüşmek için beni yarım saat sağlık ocağının önünde bekletti, “Öldürme niyetiyle gitmiş olsaydım ilk karşılaştığımızda öldürürdüm” dedi. Ömür Erez’in ailesinin avukatı, “İki çocuk. Çocuk öyle kolay büyütülmüyor. Elimden geleni yapardım. Ayağım kesilsin diye dertlendim. Bana yardım etmek söz değil” dedi. . Rahmi’nin tabancayla ateş etmesi ve ne planladıkları, ne yaptığı, olay günü sanıkların birlikte hareket ettikleri ve plan dahilinde Rahmi’nin kanlı kıyafetlerinin birlikte çıkarıldığı anlaşılmaktadır.” Sanık Rahmi Uygun’un “kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına, diğer sanıklar Yücel Özcan ve Musa Teymur’un “yardım etme” suçundan 15’er yıl hapis cezasına çarptırılmasına karar verildi. kasten öldürme” suçundan Rahmi Uygun’a yardım ettikleri iddiasıyla tutuklandı.

İddianame

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 21 Ocak 2022’deki olayla ilgili hazırladığı iddianamede, sanık Rahmi Uygun’un “tasarlayarak kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istendi. “ruhsatsız silah bulundurmak”. İddianamede Rahmi Uygun’a yardım ettikleri iddia edilen diğer zanlılar Musa Teymur ve Yücel Özcan’ın “kasten adam öldürmeye yardım etmek” suçundan 15 yıldan 20 yıla kadar hapsi isteniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu