Haber

Kılıçdaroğlu’dan iktidarın öfkeye kapılacağı iddiası: Bunlar varlıklarını ortaya çıkarıyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Lideri ve Millet İttifakı’nın ortak cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Kırıkkale’de düzenlenen mitingde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“NE YAPTIKLARINI BİLİYORUZ”

Kılıçdaroğlu, “Bu ülkede yoksulluk varsa, yoksulluk varsa bunun sorumlusu yoksullar değil, devleti yönetenlerdir” diyen Kılıçdaroğlu, “Onların ne yaptığını biliyoruz. Sizden tek istediğim bu. sandığa gidip oy kullanacaksınız ve otoriter bir hükümeti demokratik yollarla değiştireceksiniz.”

“ABD’DE 35 KATLI SHOOSTER YAPIYORLAR”

İktidar tartışmasını da seçime 7 gün kala yapan Kılıçdaroğlu, “Şimdi varlıklarını çıkarıyorlar. ABD’nin en pahalı yeri Manhattan adası, oraya 35 katlı gökdelenler yaptılar. Muhammed Ali’nin İngiltere’deki Chelsea çiftliğini satın aldı. Onlar da lüks villalarda yaşıyorlar. Hepsini biliyorum ve her kuruşunu alıp Türkiye’ye getireceğim” dedi.

“MİLLİYETÇİLİĞİMİ SORGULAYACAK ADAM ANNESİNDEN DOĞMADI”

Kılıçdaroğlu, hükümetin kendisine yönelik söylemlerine de sert çıkarak, “Şimdi bizim milliyetçiliğimizi sorguluyorlar. Benim milliyetçiliğimi sorgulayacak adam anne karnından doğmadı. Siz çocuklarınızı paralı askere gönderirken, bu zavallı Kılıçdaroğlu, kendi oğlunu fakirin çocuğu diye askere gönderdi Milliyetçilik herkesi kucaklamak demektir Kim terör estiriyorsa Allah razı olsun takviye yapan kim teröre destek veren kim hakim ve savcıyı ayaklar altına alıyorsa terörist, kim şehitlere kelle verirse Sinan Ateş’i unuttum sanmayın. Ankara’nın göbeğinde uyuşturucu çeteleri tarafından güpegündüz vuruldu. Mahkemeye teslim edeceğim” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu