Haber

Konya’nın en yüksek bütçeli yatırımı olacak

KONYA (İGFA) –Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Sille’deki cephaneliğini Çumra’da 8 milyon metrekareden büyük alana taşımak için başladıkları üretim çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 47’nci Mühimmat Deposu Mühimmatının şehir merkezine çok yakın bir bölgede yer alması nedeniyle cephaneliğin yerleşim yerlerinden uzak bir bölgeye taşınması için başlattıkları çalışmaların devam ettiğini söyledi. hızlıca.

Çumra’da 8 milyon metrekareden fazla alanda yapımı devam eden yeni cephaneliğin tamamlanması için yoğun çaba sarf ettiklerini kaydeden Lider Altay, “İnşallah tarihin en yüksek bütçeli yatırımı olur. Konya belediyesinin bütçesi yaklaşık 1 milyar lira. Toplamda 12 adet NATO Tipi Igloo Cephaneliği, karargah binaları, hizmet binaları ve çok sayıda sosyal ve askeri tesisin yer alacağı projeyi yaz aylarında tamamlamayı hedefliyoruz. İnşaatımız bittiğinde Sille Yolu cephaneliğini bu bölgeye taşıyacağız ve o bölgede tarihi bir dönüşüme imza atacağız. Şehrimiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

haberbakirkoy.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu