Haber

Mahalle Ligi Sındırgı ayağı sona erdi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından 20 ilçe ve kırsal mahalleden katılımla kurulan Mahalleler Ligi Turnuvasının Sındırgı ayağı sona erdi.

Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Sporİl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İlçe Belediyeleri, İlçe Müdürlükleri ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından imzalanan protokol ile Mahalle Ligi Futbol Turnuvası 20 Aralık 2022 tarihinde Muğla ilçesinde başladı. Sındırgı.

5 farklı kategoride 51 grup ve 510 sporcunun katıldığı turnuva 150 karşılaşmanın ardından sona erdi. Dostluğun ön planda olduğu kıyasıya karşılaşmalar sonucunda Balıkesir genelinde ilçeyi temsil etme hakkını kazanan gruplar mutlaka olmuştur. Dereceye giren personele ödüllerini Sındırgı Kaymakamı Zafer Oktay, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Sındırgı Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Çakır, Sındırgı Gençlik ve Spor Müdürü Rahmi Yörük, Sındırgı Orman İşletme Müdürü Erdoğan Demirci verdi. Dereceye giren kadrolar Balıkesir’de düzenlenecek turnuvada Sındırgı ilçesini temsil etmeye devam edecek.

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, gençleri kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak adına bu tür turnuvaların değerli olduğunu belirterek, “Gençlerimizin son yıllarda asosyal bir yapıya bürünmesi ve bu tür karşılaşmaların olmaması maalesef gençleri yanlış kötü alışkanlıklara sevk ediyor.Gençlik Spor Müdürlüğümüz ve Sındırgı belediyemiz, Kaymakamlığımız “Balıkesir’e 5 takımımızı gönderdik. Bugün onlara kupalarını verdik. Hepsini tebrik ediyorum ve olağanüstü bir iş çıkardılar. Barış, kardeşlik ve barış içinde, doğal şehir Sındırgı gençlerinin Mahalle Ligi’nin şampiyonu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Sındırgı Gençlik Spor Müdürü Rahmi Yörük, “5 kategori vardı. Bugün küçükler, küçükler, yıldızlar, gençler ve büyükler, Küçüklerden Fırtına, Yağcıbedir olmak üzere 5 kategori vardı. Miniklerden yıldızlarda Güneş Spor, gençlerde Otomatik Vites ve büyük kategoride Sındırgı Orman’ı bu turnuvayı bitirmek için geldik” dedi. Konuşmaların ardından dereceye giren takımlara ödüllerinin verilmesiyle tören sona erdi. – BALIKESİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu