Haber

Özlenen yağmur Edirnelileri sevindirdi

Uzun zamandır beklenen yağmur Edirnelileri sevindirdi

EDİRNE – Edirne’de aylardır beklenen yağışlar belirli aralıklarla etkili olurken, vatandaşlar uzun zamandır beklenen yağmurla sevindi.

Geçtiğimiz günlerde etkili olan kuvvetli rüzgar ve fırtınanın yerini yağmura bırakması hem çiftçileri hem de Edirnelileri sevindirdi. Meteoroloji’nin hava durumu iddialarının ardından Trakya’da sağanak yağışlar belirli aralıklarla etkili oluyor. Yağış nedeniyle yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar zor anlar yaşarken, önlem alarak şemsiyeleriyle dışarı çıkan vatandaşlar ıslanmaktan kurtuldu. Yağışla birlikte cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu.

Alışverişe çıkan ve yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, işyerlerinin altına sığınarak yağmurdan korunmaya çalıştı.

“Yağmur sevindirdi bizi, Edirne’miz tarım cenneti gibi”

Babası ve ağabeyinin çiftçi olduğunu söyleyen vatandaşlardan Çiğdem Akan, “Sabah telefonla görüştük. Yağmur yağdığı için çok mutlular. Gübreyi attılar, yağmuru bekliyorlardı. Başarılı oldu. Edirne’de bu yıl kış yok. 10 gün yağmur bekliyorlar, heyecanlı ve mutlular. İnşallah böyle gider. “Verim olacak, bolluk olacak. Edirne’miz tarım cenneti gibidir. her şey var; pirinç var, ekin var. Bu yağmurun rahmet getirmesini temenni ediyorum” dedi.

“Yağmur bizi mutlu etti”

Edirne’ye uzun süredir yağmur yağmadığını söyleyen vatandaşlardan Ahmet Çakır, “Çiftçilik yapan arkadaşlarım var. Hasretle yağmurun yağmasını bekliyorlardı, gübrelerini atamadılar. Bu durum bizi dolaylı olarak da etkiliyor” diye konuştu. Çok çiftçi arkadaşım var, hepsi yağmurdan memnun” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu