Haber

Beyaz Kelebekler Gitaristi İrfan Kayral Hayatını Kaybetti

1970’li yıllara damgasını vuran Beyaz Kelebekler grubunun gitaristi ve Çeşmeli Nilüfer Karabulut Kayral ile 51 yıl önce evli olan İrfan Kayral vefat etti. İrfan Kayral gözyaşlarıyla Çeşme’de toprağa verildi.

28 Ekim Cumartesi günü hayatını kaybeden İrfan Kayral’ın eşi Nilüfer Karabulut Kayral, eşinin mart ayından bu yana tedavi gördüğünü belirterek, “Eğer yaşasaydı evliliğimizin 51. yılını 1 ay içinde kutlayacaktık. “

Cenazede gözyaşlarını tutamayan Nilüfer Karabulut Kayral, “Ölmeden önce bana şöyle demişti: ‘İki ayağının üzerinde durmanı istiyorum. Kendini koruyacağını ve güçlü duracağını biliyorum.’ “O olmadan zor olsa da hayatta kalacağım. Bir bahçemiz var. Çocuklarımız ve eşimle birlikte bahçemize 350 adet ağaç diktik. O ağaçlara hep birlikte sahip çıktık. Artık birlikte diktiğimiz ağaçlarda yaşayacak” dedi.

1970’li yıllara damgasını vuran Beyaz Kelebekler, 19 Ocak 1970’te Adapazarı’nda konsere giderken araçları bir kamyona çarpıp hendeğe yuvarlandı. Yakıt deposunun patlaması sonucu araç alevler içinde kaldı ve gruptan 3 kişi yanarak hayatını kaybetti. Kazanın ardından dağılma kararı alan Beyaz Kelebekler, taraftarların baskısı sonucu müziğe yeni takımla devam etme kararı aldı. Yeni kadroda gitarist İrfan Kayral da vardı.

51 yıl önce Çeşmeli Nilüfer Karabulut ile evlenen gitarist İrfan Kayral, daha sonra Çeşme’ye yerleşti. – İZMİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu