Haber

FRC İstanbul Regional’ı ziyaret ettik!

Dünya Her yıl dünyanın 33 ülkesinden 100.000’e yakın öğrenciyi ağırlayan uluslararası robot yarışı, öğrencilerin bilim ve teknolojiye olan ilgisini artırmak amacıyla 30 yılı aşkın süredir ABD’de düzenleniyor. Mühendislik, matematik ve sanat alanlarında liderlik becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. FRC İstanbul Bölgesini ziyaret ettik.

FRC İstanbul Regional’ı ziyaret ettik!

23-26 Mart tarihlerinde Volkswagen Arena’da gerçekleştirilen yarışmanın İstanbul ayağı ile birlikte ABD’deki global organizasyona katılacak diğer takımlar da belli oldu. Türkiye’den 44; İsviçre, Endonezya, Brezilya ve Kazakistan’dan bir takımın yarıştığı ve toplam 4 takımın yarıştığı etkinliğin bu yılki teması “Rapid React (ulaşım ve ulaşım)” olarak belirlendi.

Bu yıl Türkiye’deki toplam grup sayısı 107’ye ulaştı ve Türkiye, 2020-2022 yılları arasında FRC kapsamında dünyanın en hızlı büyüyen ülkesi oldu.

TurkNet’in bağlantı tarafında takviyeler verdiği etkinlikte, robotlarını tasarlayarak yarışan personeller, sosyal sorumluluk çalışmaları ile de topluma fayda sağlayacak fikirler üretti.

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu