Haber

Karınca Çayı’nın taşıdığı atıklar Ören Plajı’nı çöplüğe çevirdi.

BALIKESİR’in Burhaniye ilçesinde, gece boyunca aralıklarla yağan yağmur sırasında taşma noktasına ulaşan Karınca Deresi’nin önüne getirilen ağaçlar, dal ve kök modülleri ile plastik atıklar, Ören Plajı’nı çöplük haline getirdi.

Burhaniye’de gece boyunca aralıklarla yağan yağmur hayatı olumsuz etkiledi. Yollarda biriken su sürücülere zor anlar yaşattı. Madra Dağı’ndan doğan Karınca Çayı taşma noktasına ulaştı. Derenin getirdiği ağaçlar, dallar, kök parçaları ve plastik atıklar mavi bayraklı Ören Plajı’nı çöplüğe çevirdi.

Sahili ziyarete gelen vatandaşlar ise kirliliğe tepki gösterdi. Muazzez Yılmazoğlu, “Bu sabah sahile gittim. Gördüklerim sürpriz değildi. Dereden gelen sel sularıyla gelen pislikler burada birikmişti. Burası yüzdüğümüz bir yer. Tıpkı atmadığımız gibi. Evimizde çöp var, sokağa da atmamalıyız.”

Yusuf Boduroğlu, “Denizlerimizi temiz tutalım. Denizler bizim geleceğimizdir. Aynı şekilde nehirlerimiz. Lütfen onları kirletmeyelim. Arkadaşımızla birlikte deniz kenarına geldik. Her yer çöp. Lütfen biraz daha dikkatli olalım.” “

havsahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu